Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 24 lipiec 2020
Wójt Gminy Tuchomie podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji pn. "Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Tuchomie"
W ramach zadania powstanie:
  • 7.643 km – sieci wodociągowych w miejscowościach; Tągowie, Tuchomie, Modrzejewo, Zagony, Tuchomko i Nowe Huty. Na tę część został ogłoszony przetarg z planowanym terminem realizacji do końca bieżącego roku.
  • 1.808 km – sieci kanalizacji sanitarnej z przepompowniami w Trzebiatkowej i Tuchomiu. Przetarg na to zadanie został już rozstrzygnięty, realizacją zajmie się firma Hydro-Serwis z Rokit. Planowany termin zakończenia realizacji to koniec sierpnia 2020 r.
 
Wartość zadania to 2.600.000,00 zł
Dofinansowanie z UE to 1.330.879,00 zł

 
Inwestycja będzie dofinansowana z Unii Europejskiej
w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij