Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Dofinansowanie dla klubów sportowych
Data: 7 lipiec 2020
Trzy wnioski z Gmina Tuchomie otrzymały dofinansowanie na realizację zadań z Programu KLUB 2020.
więcej


Zdjęcie do:  Oferta na realizację zadania w ramach małych grantów
Data: 7 lipiec 2020
Informujemy, iż dnia 02-07-2020 do tutejszego Urzędu wpłynęła OFERTA NA REALIZACJĘ ZADANIA w ramach tzw. MAŁYCH GRANTÓW od Stowarzyszenie Miłośników ENDURO Tuchomie na zadanie pn. "Rozbudowa i modernizacja toru enduro w Tuchomiu".
więcej


Zdjęcie do:  Młody rolnik 2020 - dla kogo 150 tys. zł wsparcia?
Data: 2 lipiec 2020
Od 3 czerwca młodzi rolnicy, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo, będą mogli starać się o dofinansowanie. Kwota jest niebagatelna – to 150 tys. zł. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski przez najbliższe dwa miesiące – do 1 sierpnia 2020 r.
więcej


Zdjęcie do:  Ponowne konsultacje społeczne
Data: 2 lipiec 2020
Zarząd Województwa Pomorskiego zawiadamia o ponownym przystąpieniu do konsultacji społecznych projektów Programów ochrony powietrza dla strefy aglomeracji trójmiejskiej i strefy pomorskiej, w których został przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu.
więcej


Zdjęcie do:  Wyniki etapu gminnego konkursu
Data: 26 czerwiec 2020
Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2020” organizowanego przez Województwo Pomorskie przy współudziale pomorskich gmin i powiatów.
więcej


Zdjęcie do:  Informacja o lokalach wyborczych
Data: 26 czerwiec 2020
Informacja Wójta Gminy Tuchomie dla mieszkańców Gminy Tuchomie dot. głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.
więcej


Zdjęcie do:  Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Data: 26 czerwiec 2020
Dziś nadszedł dzień, na który wszyscy uczniowie każdego roku czekają z wielką niecierpliwością: zakończenie roku szkolnego.
więcej


Zdjęcie do:  Apel Wójta Gminy Tuchomie
Data: 24 czerwiec 2020
W związku ze wzrostem stwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie naszego powiatu, zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy, że stan epidemii trwa, a zagrożenie nie minęło.
więcej


Zdjęcie do:  Przebudowa drogi Tuchomie - Modrzejewo
Data: 23 czerwiec 2020
Informujemy, że Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "Dromos" Sp. z o.o., ul. Gdańska 26, 83-300 Kartuzy rozpoczęła roboty polegające na realizacji zadania
więcej


Zdjęcie do:  500 Plus - komunikat
Data: 22 czerwiec 2020
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchomiu przypomina, że w 2020 roku nie składamy wniosków w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego 500 Plus, wyjątkiem jest składanie wniosków na nowo narodzone dzieci. Prawo do świadczenia wychowawczego ustalone jest do 31 maja 2021 roku.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij