Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  UWAGA! WAŻNE INFORMACJE!
Data: 27 marzec 2020
Od najbliższego poniedziałku (30.03.2020 r.) zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Gminy w Tuchomiu i placówki Banku Spółdzielczego w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Komunikat Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie
Data: 26 marzec 2020
Szanowni Państwo!

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa, prosimy o niegrupowanie się osób, aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy zdrowie i życie naszych najbliższych – rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów.
 
więcej


Zdjęcie do:  UWAGA! W piątek (27.03) BANK w Tuchomiu nieczynny!
Data: 26 marzec 2020
Informujemy, że w dn. 27 marca 2020 r. (piątek) placówka Banku Spółdzielczego, zlokalizowana w budynku Urzędu Gminy w Tuchomiu, będzie nieczynna.
więcej


Zdjęcie do:  Zmiany w podatkach i opłatach lokalnych w związku z epidemią
Data: 26 marzec 2020
Szanowni Przedsiębiorcy.

W związku epidemią w celu wsparcia i ochrony przedsiębiorców naszej gminy, informuję, że płatności podatków i opat lokalnych na wniosek przedsiębiorcy, będą odraczane lub rozkładane na raty.
więcej


Zdjęcie do:  Zmiany organizacyjne w UG Tuchomie
Data: 26 marzec 2020
W związku z ogłoszonym dnia 20 marca 2020 r. stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wzrastającą liczba zakażeń koronawirusem wywołującego chorobę COVID – 19 i koniecznością podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa, informujemy, iż od dnia 27 marca 2020 r. ogranicza się wykonywanie zadań przez Urząd Gminy Tuchomie poprzez wyłączenie bezpośredniej obsługi interesantów.
więcej


Zdjęcie do:  Informacja dla mieszkańców poszczególnych SOŁECTW
Data: 20 marzec 2020
W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego w związku z rozprzestrzenianiami się koronawirusa COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców w ramach podjętych działań zapobiegawczych, prosimy o ograniczenie kontaktów z Sołtysami Gminy Tuchomie wyłącznie do kontaktów telefonicznych.
więcej


Zdjęcie do:  Lekcje z internetu – serwis gov.pl/zdalnelekcje
Data: 20 marzec 2020
Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje.
więcej


Zdjęcie do:  Informacja dla SENIORÓW
Data: 20 marzec 2020
Urząd Gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej informuje o możliwości zorganizowania pomocy dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, będących w "grupie ryzyka" - najbardziej narażonych na infekcje koronawirusem COVID - 19, które nie są w stanie samodzielnie, czy też przy pomocy rodziny, sąsiadów zrobić zakupów, pójść do apteki.
więcej


Zdjęcie do:  Komunikat dla jednostek OSP z Gminy Tuchomie
Data: 18 marzec 2020
Komunikat dla OSP z Gminy Tuchomie poza jednostkami włączonymi do KSRG.
więcej


Zdjęcie do:  Komunikat Przewodniczącego Rady Gminy Tuchomie
Data: 18 marzec 2020
Odwołane dyżury wszystkich Radnych Gminy Tuchomie.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij