Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 24 czerwiec 2020
W związku ze wzrostem stwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie naszego powiatu, zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy, że stan epidemii trwa, a zagrożenie nie minęło.
Jako samorząd robimy wszystko, aby zagwarantować bezpieczeństwo naszym Mieszkańcom. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. Dostosowaliśmy pracę urzędu i jednostek organizacyjnych tak, aby nie przerywać obsługi klientów w czasie epidemii.

Każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za swoje zdrowie i zdrowie swoich najbliższych, ale też za osoby, z którymi kontaktuje się w miejscach publicznych.

Zachowanie dystansu, noszenie maseczek, unikanie kontaktów towarzyskich oraz stosowanie zasad higieny są koniecznością.

W ostatnim miesiącu rząd poluzował obostrzenia, co poskutkowało wzmożonym ruchem na placach zabaw i w innych miejscach publicznych. Zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie ust i nosa jest szczególnie ważne właśnie w tych miejscach. Pamiętajmy, iż obowiązek zasłaniania ust i nosa został zniesiony w przestrzeni otwartej pod warunkiem zachowania dystansu min. 2 metrów. W zalączeniu wyciąg z rozporządzenia oraz całe Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakzaów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. 

Jednocześnie informuję, iż osoby, które zaobserwowały u siebie gorączkę, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, powinny bezzwłocznie telefonicznie zawiadomić miejscową stację sanitarno-epidemiologiczną, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Kontakt do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytowie
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 27
77-100 Bytów
tel./fax 59 822 71 71, 59 822 36 85
telefon alarmowy całodobowy 736 333 550
Godziny pracy (poniedziałek - piątek) - 7.25-15.00
  
Telefoniczna Informacja Pacjenta Narodowego Funduszu Zdrowia
tel. 800 190 590
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich apeluję o samodyscyplinę i poważne podchodzenie do wprowadzonych ograniczeń w związku z pandemią COVID – 19.
 
Z życzeniami zdrowia,
 
Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie

Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij