Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 21 lipiec 2020
Utrzymanie czystości i porządku w gminie jest ustawowym obowiązkiem zarówno władz gminnych jak i mieszkańców. Każdy właściciel posesji zobowiązany jest do dbania o czystość oraz schludny wygląd posesji i otoczenia.
Gmina Tuchomie przypomina właścicielom nieruchomości położonych bezpośrednio wzdłuż chodników o obowiązku utrzymania ich czystości i porządku poprzez uprzątnięcie zanieczyszczeń, w tym również liści oraz złamanych gałęzi drzew. Obowiązek ten dotyczy również nieruchomości niezabudowanych.

Do właścicieli nieruchomości należy również przycinanie gałęzi drzew i krzewów, wystających poza granice prywatnych posesji na chodniki i drogi, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla ruchu pieszego i drogowego powodując zwężenia oraz ograniczenie widoczności. Przycięcia takie nie wymagają zgody Urzędu Gminy.

Mając na względzie estetyczny wygląd naszych miejscowości oraz bezpieczeństwo mieszkańców zwracamy się do Państwa z apelem dotyczącym utrzymania porządku i czystości na terenie posesji, jak i jego otoczenia. Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania nas wszystkich.

To od nas zależy, czy otaczające nas środowisko będzie zdrowe i przyjazne.
Wójt Gminy Tuchomie
Jerzy Lewi Kiedrowski

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij