Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 19 kwiecień 2019
3 dni sportowej rywalizacji, ponad 90 drużyn chłopców i dziewcząt, 901 strzelonych goli, tysiące uśmiechów na dziecięcych twarzach i wreszcie wszystko jest jasne. Mistrzami województwa pomorskiego w XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii (U-10), został ULKS-u Feniks Kramarzyny!
W finale 10-latek upragnione złoto i tytuł mistrzyń regionu zdobyły piłkarki ULKS-u Feniks, które przyjechały do Gdańska z malutkiej, bo liczącej niewiele ponad 600 mieszkańców, wsi Kramarzyny. Dziewczęta już od fazy grupowej dzielnie walczyły o swoje, zwyciężając w jednym ze spotkań pierwszej fazy Turnieju aż 11:0. Srebro powędrowało do zawodniczek Olimpico Malbork.

Feniks będzie reprezentować województwo w finałach na PGE Narodowym w Warszawie.  

Róznież w najmłodszej kategorii (U8) dziewczęta z Kramarzyna zajęły wysokie drugie miejsce!

Serdecznie gratulujemy!!!

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij