Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 26 lipiec 2022

Dobiegły końca prace związane z montażem instalacji fotowoltaicznej o mocy 28 KWp dla oczyszczalni ścieków w Tuchomiu.

Inwestycja zrealizowana została przez Usługowy Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Jerzy Kucharski z Bytowa, za kwotę 118.080,00 zł. Dzięki wykonaniu inwestycji oczyszczalnia ścieków zasilana jest przez 2 instalacje o łącznej mocy 48 KWp.

Montaż instalacji fotowoltaicznej jest pierwszym spośród sześciu zaplanowanych zadań w ramach projektu rozbudowy z modernizacją infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Tuchomie, na którego realizację pozyskano środki z Programu Inwestycji Strategicznych - edycja Nr 1 - Rządowy Program Polski Ład.Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij