Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 22 lipiec 2022
Gmina Tuchomie nie otrzymała wsparcia w ramach Programu Inwestycji Strategicznych edycja trzecia - PGR.
Taką decyzją skrzywdzeni zostali przede wszystkim mieszkańcy naszej gminy, w której przeszłości funkcjonowało duże Państwowe Gospodarstwo Rolne. Wsparcie trafiło zaś do szeregu gmin (m.in. z naszego powiatu) gdzie PGR-ów w ogóle nie było.

W ramach naboru Gmina Tuchomie złożyła dwa projekty. Pierwszy z nich dotyczył zagospodarowania terenów rekreacyjno – sportowych w miejscowościach Tuchomie, Modrzejewo i Masłowice Tuchomskie Osada, w ramach którego w tych miejscowościach miały powstać wyposażone place zabaw i boiska. Drugi z projektów dotyczył remontu dróg w tych samych miejscowościach. Podkreślić należy, że we wszystkich tych miejscowościach w przeszłości funkcjonowały PGR-y. Nasze projekty były zatem adresowane wprost do mieszkańców miejscowości popegeerowskich.

Powyższe projekty, przed ich złożeniem, konsultowaliśmy z mieszkańcami (na stronie internetowej gminy – 18 stycznia 2022 r.) i uzyskały one powszechną akceptację.

Wskazać należy również, że Gmina Tuchomie wspiera realizację działań rządowych, choćby poprzez udzielenie schronienia dużej liczbie uchodźców z Ukrainy, jaką przyjęliśmy do naszych obiektów. W tej sytuacji czujemy, że nasze starania i działania pozostają przez rządzących niezauważane i niedoceniane.

Jednocześnie zapewniamy mieszkańców, że będziemy starali się z innych źródeł (np. środków z Unii Europejskiej) pozyskać wsparcie na realizację tych projektów.
 
Wójt Gminy Tuchomie                                                         Przewodniczący Rady Gminy
Jerzy Lewi Kiedrowski                                                         Wiesław Bezhubka

 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij