Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 5 czerwiec 2019
W dniu 4 czerwca 2019 r., w samo południe Wójt Gminy Tuchomie Pan Jerzy Lewi Kiedrowski dokonał przekazania przedstawicielom organizacji pozarządowych, Panu Wiesławowi Bezhubce - Przewodniczącemu Rady Gminy Tuchomie oraz Pani Bogumile Ryngwelskiej - Sołtysowi Tuchomia, kluczy do siedziby Radnych Gminy Tuchomie, Stowarzyszeń z Gminy Tuchomie, Sołtysa wsi Tuchomie, mieszczącej się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Tuchomiu, ul. Jana III Sobieskiego 18.

Nastąpiło to w terminie symbolicznym jakim jest 30 rocznica WYBORÓW 4 CZERWCA - pierwszych częściowo wolnych wyborów w naszym kraju. Wybory te stanowiły zalążek dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. To dzięki zmianom, którym wybory te dały początek, powołany został samorząd terytorialny, rozkwitł ruch organizacji pozarządowych, ugruntowana została pozycja sołtysów i rad sołeckich.
Organizacje pozarządowe, które zechcą korzystać z nowej siedziby wraz z radnymi i Panią sołtys, ustalą w najbliższym czasie harmonogram, zgodnie z którym będą korzystać z udostępnionego pomieszczenia, przy czym dyżury tuchomskich radnych odbywać się będą w każdy pierwszy piątek miesiąca w godz. od 17.00 do 18.30.Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij