Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 4 lipiec 2019
W dn. 1 lipca 2019 r. odbyło się zebranie wiejskie Sołectwa Zagony, w trakcie którego dokonano wyboru nowego sołtysa tej miejscowości. Sołtysem wybrany został Pan Wincenty Hinc, któremu serdecznie gratulujemy wyboru oraz życzymy zadowolenia i satysfakcji z pełnienia tej odpowiedzialnej społecznie funkcji.
Jednocześnie serdecznie dziękujemy Pani Maroli Melchert - dotychczasowej sołtys Zagon, za sumienne i pełne zaangażowania wypełnianie obowiązków sołtysa w latach 2015 – 2019. Życzymy wiele zdrowia i samych dobrych dni oraz zachęcamy do dalszego zaangażowania społecznego w sprawy sołectwa.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij