Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 31 styczeń 2020
Projekt pt. "Salka Strażaka" - miejsce do kreowania życia społeczno-kulturalnego mieszkańców sołectwa Tuchomie” miał na celu udostępnienie lokalnej społeczności miejsca do organizacji i kreowania życia społeczno-kulturalnego oraz wzmocnienie rozwój kapitału społecznego.
W ramach projektu zostało wyremontowane pomieszczenie w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu. Prace wykonane w ramach remontu/modernizacji to:
  • oblicowania ścian i sufitów wraz z malowaniem;
  • wykonanie prac hydraulicznych przyłączeniowych wraz z zakupem nowych grzejników;
  • położenie nowych płytek ściennych i podłogowych;
  • zamontowanie sztukaterii gipsowej jako elementu dekoracyjnego sali;
  • zakup i montaż nowych drzwi.
Została również wyposażona sala w następujące elementy:
  • Sprzęt komputerowy i multimedialny w tym: Ekran projekcyjny, Projektor, laptop, uchwyt do projektora, Gniazdko HDMI, Kabel HDMI, Listwa zasilająca;
  • Meble w tym: krzesła 45 szt., stoły 8 szt., szafa do sprzętu elektronicznego 1 szt., szafa pod zlewozmywak i naczynia 1 szt.,  szafa typ regał 2 szt.;
  • Naczynia dla 60 osób w tym: talerze płytkie, talerze deserowe, kubki, łyżeczki, widelce, noże obiadowe;
  • Manekin – 2 szt.
 
Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchomiu na w/w zadanie otrzymała dofinansowanie z  Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi (UE) w wysokości: 24 969,00 zł. Prace remontowo-wykończeniowe zostały przeprowadzone  w ramach wolontariatu przez członków OSP Tuchomie. Gmina Tuchomie dołożyła 4 000,00 zł.
 
Gratuluję odnowionej salki, niech długo i dobrze służy. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali i poświęcili swój czas.

Wójt Gminy Tuchomie
Jerzy Lewi Kiedrowski

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij