Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 26 czerwiec 2020
Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2020” organizowanego przez Województwo Pomorskie przy współudziale pomorskich gmin i powiatów.
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: "Wieś" i "Zagroda" w trzech etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W tym roku do etapu gminnego zgłoszone zostały trzy wsie oraz trzy zagrody z terenu Gminy Tuchomie.

Komisja konkursowa przyznała I miejsce wsi Tuchomko w kategorii "Wieś" oraz zagrodzie Pani Danuty Fronda z Tuchomia w kategorii "Zagroda".

Laureaci I miejsc w obu kategoriach zostali zgłoszeni do powiatowego etapu konkursu, który przeprowadzi Starostwo Powiatowe w Bytowie.

Wójt Gminy Tuchomie dziękuje wszystkim za udział w konkursie i serdecznie gratuluje zwycięzcom. O sposobie wręczenia nagród wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij