Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 30 wrzesień 2019
Zakończono przebudowę ul. Słonecznej w Tuchomiu, firma LEMAR wywiązał się z umowy i zakończyła prace zgodnie z ustaleniami.
Inwestycja kosztowała 407.871,33 zł brutto, (z powodu inflacji to o 53.000,00 zł więcej niż planowaliśmy) z czego 177.000,00 zł do dofinansowanie z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych.

Dzięki inwestycji powstała droga asfaltowa o długości 366 mb i szerokości 5 m ograniczona obrzeżami z wyniesionym i oświetlonym przejściem dla pieszych oraz placem pomiędzy oczyszczalnią a PSZOK.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij