Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 3 sierpień 2022
W dniu 11 września 2022 r. (niedziela) w Tuchomiu odbędą się powiatowo - gminne dożynki, w związku z czym zachęcamy mieszkańców do zgłaszania propozycji kandydatów na starostów dożynkowych.
Starostowie dożynkowi uczestniczą w ceremonii i staropolskim zwyczajem przekazują bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów gospodarzom dożynek.
Zachęcamy do zgłaszania kandydatów na Starostę i Starościnę dożynkowych spośród znajomych i sąsiadów będących rolnikami, którzy Państwa zdaniem powinni pełnić tę zaszczytną funkcję podczas tegorocznych obchodów święta plonów.
 
Kandydatów można zgłaszać do 16 sierpnia 2022 r. mailowo na adres biuro@tuchomie.pl lub telefonicznie 59 821 50 40.

Prosimy o zgłaszanie tylko takich osób, które wyrażą na to zgodę (należy poinformować kandydatów o zamiarze ich zgłoszenia oraz otrzymać ich akceptację).


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij