Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 6 luty 2020

Stawka zwrotu podatku akcyzowego do 1 litra oleju napędowego w 2020 roku wynosi 1,00 zł.

Roczny limit wynosi 100 litrów oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych oraz dodatkowo hodowcy bydła mogą otrzymać 30 litrów oleju napędowego do każdej dużej jednostki przeliczeniowej bydła.

Od 01 do 29 lutego 2020 roku przyjmowane są wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w Urzędzie Gminy w Tuchomiu (pokój nr 11). Do wniosku należy załączyć oryginały faktur VAT bądź ich kopie, które stanowią dowód zakupu oleju napędowego za okres 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia tego wniosku, wystawionymi od dnia  1 sierpnia 2019 roku do dnia 31 stycznia 2020 roku. Ponadto hodowcy bydła powinni załączyć dokument z ARiMR zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego za rok poprzedzający , w którym zostanie złożony wniosek o zwrot podatku.

Wypłaty zwrotu podatku akcyzowego należy spodziewać się w terminie od 01 do 30 kwietnia 2020 roku.Pliki do pobrania:
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij