Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  STAKOM - Rozwój firmy i odpowiedzialność za środowisko
Data: 26 luty 2020
STAKOM Sp. z o.o. to jedna z prężniej działających i rozwijających się firm powiatu bytowskiego, siedziba firmy znajduje się w Tuchomiu przy ul. Lipowej.
więcej


Zdjęcie do:  Dotacje na START
Data: 25 luty 2020
Prywatne Centrum Edukacyjne Marmołowski zaprasza mieszkańców powiatu bytowskiego, lęborskiego i kościerskiego do udziału w projekcie „DOTACJE NA START”.
więcej


Zdjęcie do:  Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030
Data: 25 luty 2020
Zarząd Województwa Pomorskiego informuje, że od 31 stycznia do 30 czerwca 2020 r. trwają KONSULTACJE projektu Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030.
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs nalewek, win i piw domowych
Data: 25 luty 2020
W gminie Tuchomie od wielu lat promujemy i zachwalamy lokalne swojskie produkty, bo są zdrowsze, smaczniejsze i przyciągają gości oraz turystów.
więcej


Zdjęcie do:  Rozlicz PIT w Gminie Tuchomie
Data: 25 luty 2020
Do każdej gminy trafia co rok określony procent podatku dochodowego. Pieniądze te przeznaczane są między innymi na finansowanie szkół i przedszkoli oraz inwestycje w kanalizację, drogi i chodniki. Jakość i liczba nowych inwestycji jest uzależniona także od udziału w podatku dochodowym, który stanowi jedno ze źródeł finansowania.
więcej


Zdjęcie do:  Konsultacje dotyczące wysokości opłaty za śmieci
Data: 24 luty 2020
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wypełnienia ankiety konsultacyjnej dotyczącej wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Otrzymaliśmy dofinansowanie z PROW na wod-kan
Data: 24 luty 2020
Gmina Tuchomie otrzymała dofinansowanie z UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
więcej


Zdjęcie do:  Gala Sportu Gminy Tuchomie 2020
Data: 17 luty 2020
Szanowni sportowcy, trenerzy, działacze. Drodzy goście i mieszkańcy.
więcej


Zdjęcie do:  Starosta gościem na posiedzeniu Komisji Rolnej, Ochrony Środowiska i Infrastruktury Drogowej.
Data: 14 luty 2020
Dyskutowano o wspólnych przedsięwzięciach planowanych w roku 2020 i latach następnych.
więcej


Zdjęcie do:  Nieodpłatna pomoc prawna
Data: 14 luty 2020
Nieodpłatna pomoc prawna dla uprawnionych świadczona jest w Starostwie Powiatowym w Bytowie lub w Oddziale Zamiejscowym Starostwa Powiatowego w Miastku.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij