Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Przebudowa drogi Tuchomie - Modrzejewo
Data: 23 czerwiec 2020
Informujemy, że Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "Dromos" Sp. z o.o., ul. Gdańska 26, 83-300 Kartuzy rozpoczęła roboty polegające na realizacji zadania
więcej


Zdjęcie do:  500 Plus - komunikat
Data: 22 czerwiec 2020
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchomiu przypomina, że w 2020 roku nie składamy wniosków w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego 500 Plus, wyjątkiem jest składanie wniosków na nowo narodzone dzieci. Prawo do świadczenia wychowawczego ustalone jest do 31 maja 2021 roku.
więcej


Zdjęcie do:  Wójt Gminy Tuchomie przypomina o środkach bezpieczeństwa w związku z COVID - 19
Data: 22 czerwiec 2020
Wójt Gminy Tuchomie przypomina, iż pomimo znoszonych restrykcji w związku z pandemią koronawirusa SARS – CoV – 2 wywołującego chorobę zakaźną COVID – 19, epidemia nie minęła oraz nadal obowiązują nas wprowadzone środki bezpieczeństwa, tj.:
więcej


Zdjęcie do:  Funkcjonowanie urzędu na dotychczasowych zasadach
Data: 22 czerwiec 2020
Informacja Wójta Gminy Tuchomie z dnia 22 czerwca 2020 roku w sprawie tymczasowej organizacji pracy Urzędu Gminy w Tuchomiu w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
więcej


Zdjęcie do:  Nowe zasady funkcjonowania Urzędu Gminy w Tuchomiu
Data: 18 czerwiec 2020
Od najbliższego poniedziałku (22 czerwca 2020 r.), do odwołania, Urząd Gminy w Tuchomiu, będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.
więcej


Zdjęcie do:  Otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrza terenowego
Data: 15 czerwiec 2020
Wójt Gminy Tuchomie - Gminny Komisarz Spisowy ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrza terenowego, wykonującego czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem przewidzianego w ustawie z dnia 31 lipca 2019r. o powszechnym Spisie Rolnym w 2020 r. spisu rolnego, który wykonywać będzie zadania spisowe na terenie Gminy Tuchomie
więcej


Zdjęcie do:  Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego
Data: 15 czerwiec 2020
W ubiegłym tygodniu jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Państwo Daniela i Jan Zmuda Trzebiatowscy z Ciemna.
więcej


Zdjęcie do:  Przetarg na realizację instalacji OZE.
Data: 15 czerwiec 2020
Gmina Tuchomie ogłosiła przetarg dotyczący realizacji projektu: Odnawialne Źródła Energii.
więcej


Zdjęcie do:  Kanalizacja sanitarna w Trzebiatkowej
Data: 15 czerwiec 2020
Dobra wiadomość dla części mieszkańców Trzebiatkowej (tzw. Tesmarówki). W przetargu dotyczącym budowy kanalizacji sanitarnej, najkorzystniejsza z złożonych ofert opiewa na kwotę 413 tys. zł, z czego 63% otrzymaliśmy dofinansowania z Unii Europejskiej z programu PROW.
więcej


Zdjęcie do:  Powszechny spis rolny
Data: 15 czerwiec 2020
Od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny PSR 2020.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Wyniki spisu rolnego najlepiej opisują obraz polskiego rolnictwa i służą władzom lokalnym do podejmowania trafnych strategicznych decyzji opartych na analizie danych.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij